ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Co to je vbočený palec a jak na něj?

 Vbočený palec, nebo také Halux valgus je častým onemocněním zvláště u žen. Jednou z možných příčin vzniku je totiž nevhodné obouvání. Převážně se jedná o boty na vysokém podpatku, úzké a špičaté. Správné obouvání je základním pilířem při léčbě deformativních změn na kostře nohy a nemělo by se v žádném případě zanedbávat.

 

Vbočený palec je častým onemocněním a správný odborník by měl vždy umět dobře poradit a vysvětlit princip choroby. Často se zaměňuje s podobným názvem Vybočený palec, což je onemocnění vzniklé výhradně úrazem. Tento vybočený palec vzniká tak, že pokud se zraníte v okolí základního kloubu palce, dochází k jizevnatění a svrašťování kůže a tím k vybočení palce od prstů směrem ven.


Vraťme se zpět k vbočenému palci a jeho příčinám. Často totiž působí několik příčin současně – a to např. revmatismus nebo dědičnost. I proto dochází k této chorobě postupně a propuká převážně v pozdějším věku. Je nezbytné jednat preventivně zvláště pokud se toto onemocnění vyskytuje v rodině. Člověk by se měl co nejvíce zajímat o podstatu choroby a jejímu předcházení a zvolit adekvátní péči o chodidla, aby nemoc nenastala, nebo pokud se projeví, aby její dopady na chodidlo byly co nejmenší.


Pedikér ve své praxi nemůže zcela zasáhnout do léčby vbočeného palce, to náleží doktorům. Může ovšem klientovi vysvětlit, oč se vlastně jedná a jaké postupy zvolit, aby se ulevilo od bolesti. Kromě vhodných bot také správná masáž chodidla dokáže zázraky.

 

Trápí Vás toto onemocnění a chcete účinnou pomůcku? Na našem eshopu naleznete Bandáž pro Hallux valgus s vysokým účinkem!

 

  

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY 

Aktuální termíny: zahájení kurzů:

Kosmetička zahájení: sobota 13.1.2018      v 10h

Masér zahájení     sobota 13.1. 2018   v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení neděle 3.12. 2017     v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v neděli 3.12.2017        v 10h

Kadeřnice    začíná v sobotu 16.12. ve 14h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení pátek         1.12. v 15h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesních kvalifikací:

sobota 11.11. 2017 v 10h

sobota 16.12.2017 v 10h

 

Přihlášení