ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Co jsou to AHA kyseliny?

AHA kyseliny jsou látky čistě organického původu. Zkratka AHA znamená alfa hydroxyacids, neboli alfa hydroxykyseliny. Můžeme je nalézt v alkoholických nápojích, jako je pivo nebo víno, jsou také obsaženy v nezralém ovoci a zelenině. Tyto látky se začaly používat v kosmetice díky jejich vysoké bělící schopnosti a jejich reaktivitě. 

 

Produkty, které obsahují AHA kyseliny, vyhlazují pokožku, odstraňují jizvičky po akné, zesvětlují pleť, urychlují krevní a lymfatický oběh, srovnávají mazotok a vyživují pokožku. Proto jsou tyto produkty velmi oblíbené nejen v kosmetické praxi, ale také v oblasti pedikúry nebo manikúry. Lze je použít v profesionálním i domácím ošetření.

 

Jejich aplikace je velmi jednoduchá. Přesto je vhodné podstoupit krátké školení, kde se dozvíte indikace i kontraindikace a seznámíte se s jednotlivými možnostmi použití. Na trhu existuje několik produktů s obsahem AHA kyselin, které jsou vždy uvedeny na obale. V praxi se můžete setkat také s označením chemický peeling. Procento AHA kyselin v přípravcích je dle požadovaného účinku od 0,5-30%. Cílený chemický peeling nad 30% patří do rukou lékaře.

 

Vyzkoušejte produkty řady L Cosmetic s obsahem AHA kyselin. Najdete je zde

 

 

Přihlášení

 

Přihlášení