ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Co je to tejping?

Tejping, nebo také taping je pasivní podpora svalů a kloubů, které jsou extrémně přetížené. Tape znamená pásek – jedná se tedy o fixaci daného svalu nebo kloubu pomocí pásku. Můžete se setkat také s názvem kinesiotaping, kdy slovo kinesio pochází z řečtiny a znamená pohyb.

 

Tejping můžeme aplikovat v podstatě na kteroukoli část lidského těla. Tejpy lze sehnat v různých velikostech a pomocí nůžek z nich vytvoříme žádoucí tvar a délku. Tejpy se přikládají na postiženou oblast v určité pozici tak, abychom ulevili od bolesti a pomohli se danému svalu uvolnit.

 

Účinky tejpingu jsou téměř okamžité. Dochází velmi rychle k úlevě od bolesti a proto se tejping s výhodou využívá např. u sportovců. Na daném místě se může nechat i několik dní, protože je vyroben ze 100% bavlny a proto velmi dobře propouští pot.

 

Tejpy by měl přikládat pouze profesionál. V našem vzdělávacím centru provádíme jednodenní kurz Kinesiotaping v praxi vhodný převážně pro maséry.

 

Také u nás můžete zakoupit tejpovací pásky pro vaší praxi. Najdete je na http://www.profiprodukty.cz/product/bb-kinesiotape-515/ nebo http://www.profiprodukty.cz/product/nasara-kinesiotape-516/

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY 

Aktuální termíny: zahájení 2018:

Kosmetička: sobota 17.2.   ve 13h

----------------------

Manikérka a nehtová designérka:   sobota 17.2.   ve 13h

------------------------

Pedikérka a nehtová designérka:      pátek 9.2. v 10h

---------------------Kadeřnice: sobota 27.1. v 10h

-----------------------

Poradce zdravého     životního stylu:        pátek  26.1. v 15h     ----------------------    Masér:  sobota 3.3.   v 10h

 

 

 

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesních kvalifikací:

sobota 11.11. 2017 v 10h

sobota 16.12.2017 v 10h

 

Přihlášení