ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Co to jsou fázické a posturální svaly?

Pohybový aparát je složen ze svalů. Funkcí svalů je především pohyb a udržení organismu ve správném postavení. Svaly můžeme rozdělit na fázické a posturální.


Fázické svaly se nazývají také ochabující. Jsou to svaly, které mají větší sklon k ochabnutí, a proto by se měly posilovat. Mezi fázické svaly patří např. břišní svaly, mezilopatkové svaly, hýžďové svaly a další.


Posturální svaly mají sklon ke zkracování. Naše tělo udržují ve vzpřímené poloze. U těchto svalů je velmi důležité je důkladně protahovat a zabránit tak jejich zkracování, které vede ke špatnému držení těla. Mezi tyto svaly patří např. šíjové svaly, horní část trapézu a svaly prsní.


Fázické a posturální svaly by měly být v rovnováze. Proto bychom měli pravidelně cvičit a snažit se o posílení oslabených a protahování zkrácených svalů. Zabráníme tím svalové dysbalanci, tedy nerovnováhy mezi svaly. Ta vede k vadnému držení těla, kdy jednotlivé svaly nepracují tak jak by měly a nespolupracují s ostatními svaly.


Jak poznat, zda máte oslabené fázické svaly nebo zkrácené posturální? A jak zabránit tomu, aby se tak dělo? Jednoduchá diagnostika těchto problémů a jejich řešení je obsahem jednodenního kurzu Funkční diagnostiky a tréninku v našem vzdělávacím centru ERA.

 

 

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY

začínají průběžně po celý rok!

Aktuální termíny:

Kosmetička zahájení: sobota 21.10.v 10h

Masér zahájení     sobota 4.11. v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení sobota 28.10. v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v pátek 20.10. v 15h

Kadeřnice    začíná v sobotu 14.10. v 10h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení sobota          4.11. v 10h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesní kvalifikace:

pondělí 28.8. v 15h

 

Přihlášení