ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Pravidelná péče o chodidla je základem

Nohy nás nosí celý život, proto jim dopřejme trochu odpočinku a relaxace. Často na svá chodidla zapomínáme a nevěnujeme jim takovou pozornost, jakou by si zasloužily. Péče o ně je přesto tak jednoduchá a časově nenáročná, že jí zvládne každý. Základem je vždy pravidelnost a vhodně aplikované metody ošetření.


Základním pravidlem péče o nohy je návštěva pedikúry. Můžete si vybrat z následujících tří typů – mokrá, polosuchá, suchá (přístrojová) pedikúra. Každému vyhovuje jiný typ ošetření, přihlédnout bychom měli také k typu pokožky a onemocněním, které naše nohy ovlivňují. S výběrem vhodného typu pedikúry by nám vždy měl pomoci pedikér.


Další metody, kterými můžeme stav našich nohou výrazně zlepšit, jsou velmi jednoduché a zvládneme je aplikovat samy na sobě. První, čemu bychom měli věnovat naší pozornost, jsou naše ponožky a obuv. Pokud nezvolíme vhodné ponožky a kvalitní obutí, nemůžeme očekávat, že naše nohy budou prospívat. Správné obutí je základem, bez něho se stav našich nohou nezlepší. Kvalitní obuv, která podporuje klenbu nožní a dodá naší noze stabilitu, je sice poněkud dražší, ale rozhodně se vyplatí do ní investovat.


Nohy je nutné také denně omývat a důkladně vysoušet, aby je nenapadla mykóza. Masáž nohou dodá našim končetinám novou energii a vitalitu. Chůze naboso je taktéž prospěšná, ale pouze po nerovném terénu. Vyvarovat by se jí ovšem měli lidé trpící např. cukrovkou, kteří jsou ohroženi tzv. diabetickou neuropatií, která způsobuje snížení citlivosti v dolních končetinách. Snadno pak totiž dochází k úrazům, které diabetici ani nezaznamenají a tím dochází ke komplikacím.


Nezapomínejme tedy na svá chodidla. Správné procvičení nohou, relaxace a odpočinek nám přináší úlevu a zdraví nohou. Metody, jak správně pečovat o svá chodidla, jsou snadné a nezaberou příliš času. Stačí dát nohy do zvýšené polohy a už dochází k jejich uvolnění. Proto neváhejte a zapojte se do péče o svá chodidla již dnes.
 

 

Přihlášení

 

Přihlášení