ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jaká je podstata masáže lávovými kameny?

Masáž lávovými kameny, známá také pod pojmem Hot stones je dnes velmi oblíbeným doplňkem masérských salónů pro své vynikající účinky. Tato metoda snoubí principy Havajské manuální techniky s poznatky staré Číny a věnuje se tedy nejenom svalovému odblokování, ale také propojení svalových problémů s mentálními pochody. Velmi podrobně se věnuje tato metoda Čakrám a jejich ovlivňování, okrajově se také zabývá meridiány a jejich umístěním.

 

Hot stones se dají použít jako plnohodnotná samostatná masáž a lze je také využít jako doplněk k jiným masážím - např. ke klasické masáži, lymfodrenáží a další. Lze ji uplatnit i v kosmetické praxi, kdy se přikládání teplých kamenů na pleť setkalo s obrovským úspěchem.

 

Lávové kameny díky svým mechanickým i biochemickým účinkům působí příznivě na podkoží a svaly a jejich účinek míří i hlouběji do lidského těla - do krevního a lymfatického systému, což má za následech působení i na vnitřní orgány.

 

Teplé lávové kameny se nejprve přiloží na pokožku a nechají se působit 10-20 minut dle potřeby. Teplota je vždy individuální a je žádoucí ji nastavit podle klienta. Po nahřádí organismu se přistupuje již k samotné masáži teplými kameny s vybraným olejem. Můžeme zvolit maséž celého těla nebo jednotlivých částí.

 

 

Pro zájemce o tento odborný kurz je tu připravena přihláška na doškolovací semináře konané v našem centru vzdělávání ERA.

 

 

Přihlášení

 

Přihlášení