ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jaké jsou indikace a kontraindikace baňkování?

Baňkování řadíme mezi východní metody a lze říci, že si velmi rychle a úspěšně získala tato metoda sympatie nejen u nás, ale i ve zbytku světa. Má blahodárné účinky na pohybový aparát, ale také ji lze využít u problémů dýchacích a trávicích systémů. Dle přiložení baněk také působí na hlubší orgánové soustavy a psychiku člověka.

 

Principem baněk je vytvoření podtlaku pomocí skleněných nádobek a ohně. Tímto podtlakem docílíme odstranění škodlivin a negativních emocí z lidského těla a rychle dochází k harmonizaci organismu a zlepšení stavu klienta.

 

Baňkování lze použít u všech věkových kategorií, ovšem u dětí a seniorů musíme být velmi opatrní. Děti do 5 let se nedoporučuje baňkovat. U seniorů můžeme baňkovat neustále, jen si musíme dát pozor na jejich jemnou a křehkou pokožku. Zvolíme tedy slabší podtlak a menší dobu přiložení. Zákaz baňkování platí u těhotných žen, kde pro jistotu nebudeme provádět tuto techniku, protože ženské tělo je v tomto stavu nevyzpytatelné.


Absolutní kontraindikací techniky baňkování jsou křečové žíly, krvácivé stavy, úrazy, zánět žil nebo lymfatického systému, poranění kůže (záleží v jakém místě a v jakém rozsahu). Ostatní choroby a problémy jsou vždy na zvážení vás, jako odborníka, a klienta, popřípadě lékaře. Baňkování by v žádném případě nemělo způsobovat bolest.

 

Baňkování je technika masáže, platí tedy u ní stejné principy a zásady, jako u klasické masáže. Zlepšení stavu záleží nejen na kvalitně odvedené práci, ale také na přístupu terapeuta a vlivu okolí.

 

Mrkněte na naše video na téma BAŇKOVÁNÍ na youtubu!

http://www.youtube.com/watch?v=rusES_M5TYM

  

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY

začínají průběžně po celý rok!

Aktuální termíny:

Kosmetička zahájení: sobota 21.10.v 10h

Masér zahájení     sobota 4.11. v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení sobota 28.10. v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v pátek 20.10. v 15h

Kadeřnice    začíná v sobotu 14.10. v 10h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení sobota          4.11. v 10h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesní kvalifikace:

pondělí 28.8. v 15h

 

Přihlášení