ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jaké jsou indikace a kontraindikace baňkování?

Baňkování řadíme mezi východní metody a lze říci, že si velmi rychle a úspěšně získala tato metoda sympatie nejen u nás, ale i ve zbytku světa. Má blahodárné účinky na pohybový aparát, ale také ji lze využít u problémů dýchacích a trávicích systémů. Dle přiložení baněk také působí na hlubší orgánové soustavy a psychiku člověka.

 

Principem baněk je vytvoření podtlaku pomocí skleněných nádobek a ohně. Tímto podtlakem docílíme odstranění škodlivin a negativních emocí z lidského těla a rychle dochází k harmonizaci organismu a zlepšení stavu klienta.

 

Baňkování lze použít u všech věkových kategorií, ovšem u dětí a seniorů musíme být velmi opatrní. Děti do 5 let se nedoporučuje baňkovat. U seniorů můžeme baňkovat neustále, jen si musíme dát pozor na jejich jemnou a křehkou pokožku. Zvolíme tedy slabší podtlak a menší dobu přiložení. Zákaz baňkování platí u těhotných žen, kde pro jistotu nebudeme provádět tuto techniku, protože ženské tělo je v tomto stavu nevyzpytatelné.


Absolutní kontraindikací techniky baňkování jsou křečové žíly, krvácivé stavy, úrazy, zánět žil nebo lymfatického systému, poranění kůže (záleží v jakém místě a v jakém rozsahu). Ostatní choroby a problémy jsou vždy na zvážení vás, jako odborníka, a klienta, popřípadě lékaře. Baňkování by v žádném případě nemělo způsobovat bolest.

 

Baňkování je technika masáže, platí tedy u ní stejné principy a zásady, jako u klasické masáže. Zlepšení stavu záleží nejen na kvalitně odvedené práci, ale také na přístupu terapeuta a vlivu okolí.

 

Mrkněte na naše video na téma BAŇKOVÁNÍ na youtubu!

http://www.youtube.com/watch?v=rusES_M5TYM

  

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY 

Aktuální termíny: zahájení kurzů:

Kosmetička zahájení: sobota 13.1.2018      v 10h

Masér zahájení     sobota 13.1. 2018   v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení neděle 3.12. 2017     v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v neděli 3.12.2017        v 10h

Kadeřnice    začíná v sobotu 16.12. ve 14h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení pátek         1.12. v 15h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesních kvalifikací:

sobota 11.11. 2017 v 10h

sobota 16.12.2017 v 10h

 

Přihlášení