ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Co je to reflexologie?

Reflexologie je technika převzatá z východní medicíny a přizpůsobená našemu západnímu světu. O to se postaral doktor William Fitzgerald, který tuto metodu přivedl do své rodné Ameriky. V Evropě se tato metoda rozmohla právě i díky jeho studiu ve Vídni a díky první publikaci, která na toto téma vznikla pod jeho jménem.

 

Reflexní masáž vyplývá z přesvědčení, že na nohou a rukou nalezneme zakončení nervů, díky nimž můžeme komunikovat s vnitřními orgány. Tato nervová zakončení jsou v podstatě všude v pokožce – stimulace těchto bodů se nazývá také akupresura. Nejvíce ovšem dle východní medicíny jsou sensitivní právě dlaně a ploska nohy, a proto se tyto části těla používají nejvíce při ovlivňování orgánů lidského těla.

 

Reflexologie dokáže přesvědčivě diagnostikovat zdravotní komplikace jedince a příznaky chorob velmi rychle zmírnit až potlačit. Používá se tedy nejen jako diagnostická metoda, ale také jako léčebná technika. Velmi pozitivně je vnímán také její preventivní účinek, kterého se využívá převážně v období chřipek a nachlazení.

 

Reflexní masáž je v dnešní době často vyhledávanou metodou masáže, ať už pro její účinky, tak i pro příjemnou relaxaci. Masírování plosky nohy je spojeno s odpočinkem a navozením klidu a pohody. Po provedené masáži je tělo odpočinuté a nohy svěží a prokrvené. Proto by tato služba neměla chybět v žádném masérském salónu a měla by jí být věnována stejná pozornost jako ostatním typům masáží.
 

 

Mrkněte na naše video na téma REFLEXOLOGIE na youtube:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fRi00KI9U40

 

  

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY 

Aktuální termíny: zahájení kurzů:

Kosmetička zahájení: sobota 13.1.2018      v 10h

Masér zahájení     sobota 13.1. 2018   v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení neděle 3.12. 2017     v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v neděli 3.12.2017        v 10h

Kadeřnice    začíná v sobotu 16.12. ve 14h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení pátek         1.12. v 15h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesních kvalifikací:

sobota 11.11. 2017 v 10h

sobota 16.12.2017 v 10h

 

Přihlášení