ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jak na patní ostruhu?

Už z názvu je patrné, že se toto onemocnění vyskytuje na patě, a to přímo na spodní části patní kosti. Jde o kostěný výrůstek, který se vytváří z důvodů přetěžování chodidlových vazů v místě spojení šlach s patní kostí. Výrůstek sám o sobě není bolestivý, bolest způsobuje zánět chodidlových vazů. Poté dochází k nepříjemným pocitům v oblasti paty jako je mravenčení, bodavá bolest, píchání. Ke zmírnění příznaků nedochází ani v klidové fázi.

 

Patní ostruha je nepříjemné onemocnění, jehož průběh je většinou vleklý a kostěný výrůstek se dá velmi špatně odstranit. Jelikož onemocnění je spojeno často s plochonožím, je vhodné pořídit si kvalitní vložky do bot a dbát na cvičení svaloviny nohou. Dalšími léčebnými postupy je léčba rázovou vlnou, laserová terapie, operace a další.

 

Ale jak vidíme patní ostruhu v souvislosti s psychikou? Emocionální příčinou zvápenatění útvaru je problém s pohybem. Máme tím na mysli pohyb kupředu, vstříc novým zážitkům. Tito lidé dle východní medicíny mají problém oprostit se od minulosti, přestože chtějí. Nemají tolik síly a energie, aby překonaly překážky. To souvisí i s často dlouhodobou léčbou patní ostruhy, které se někteří jedinci nemůžou zbavit a neustále je trápí.

 

Ať je příčina emocionální nebo zcela racionální, jako např. plochonoží, obezita, těhotenství apod., je nutné se k problému postavit včas a zodpovědně. Na trhu se setkáte se speciálními gelovými podpatěnkami, které tlumí nárazy při došlapu a jsou výborným doplňkem léčby. Nakoupit je můžete zde

http://www.profiprodukty.cz/product/podpatenky-pro-patni-ostruhu-gelove-482/
 

 

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY

začínají průběžně po celý rok!

Aktuální termíny:

Kosmetička zahájení: sobota 21.10.v 10h

Masér zahájení     sobota 4.11. v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení sobota 28.10. v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v pátek 20.10. v 15h

Kadeřnice    začíná v sobotu 14.10. v 10h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení sobota          4.11. v 10h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesní kvalifikace:

pondělí 28.8. v 15h

 

Přihlášení