ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jak na patní ostruhu?

Už z názvu je patrné, že se toto onemocnění vyskytuje na patě, a to přímo na spodní části patní kosti. Jde o kostěný výrůstek, který se vytváří z důvodů přetěžování chodidlových vazů v místě spojení šlach s patní kostí. Výrůstek sám o sobě není bolestivý, bolest způsobuje zánět chodidlových vazů. Poté dochází k nepříjemným pocitům v oblasti paty jako je mravenčení, bodavá bolest, píchání. Ke zmírnění příznaků nedochází ani v klidové fázi.

 

Patní ostruha je nepříjemné onemocnění, jehož průběh je většinou vleklý a kostěný výrůstek se dá velmi špatně odstranit. Jelikož onemocnění je spojeno často s plochonožím, je vhodné pořídit si kvalitní vložky do bot a dbát na cvičení svaloviny nohou. Dalšími léčebnými postupy je léčba rázovou vlnou, laserová terapie, operace a další.

 

Ale jak vidíme patní ostruhu v souvislosti s psychikou? Emocionální příčinou zvápenatění útvaru je problém s pohybem. Máme tím na mysli pohyb kupředu, vstříc novým zážitkům. Tito lidé dle východní medicíny mají problém oprostit se od minulosti, přestože chtějí. Nemají tolik síly a energie, aby překonaly překážky. To souvisí i s často dlouhodobou léčbou patní ostruhy, které se někteří jedinci nemůžou zbavit a neustále je trápí.

 

Ať je příčina emocionální nebo zcela racionální, jako např. plochonoží, obezita, těhotenství apod., je nutné se k problému postavit včas a zodpovědně. Na trhu se setkáte se speciálními gelovými podpatěnkami, které tlumí nárazy při došlapu a jsou výborným doplňkem léčby. Nakoupit je můžete zde

http://www.profiprodukty.cz/product/podpatenky-pro-patni-ostruhu-gelove-482/
 

 

Přihlášení

 

 

Máte zájem o naše služby?

Napište nám

 

REKVALIFIKAČNÍ

KURZY 

Aktuální termíny: zahájení kurzů:

Kosmetička zahájení: sobota 13.1.2018      v 10h

Masér zahájení     sobota 13.1. 2018   v 10h

Manikérka a nehtová designérka zahájení neděle 3.12. 2017     v 10h

Pedikérka a nehtová designérka zahájení v neděli 3.12.2017        v 10h

Kadeřnice    začíná v sobotu 16.12. ve 14h

Poradce zdravého     životního stylu          zahájení pátek         1.12. v 15h

 

 

Termíny

zájmových kurzů

ZDE!

 

Termíny závěrečných zkoušek profesních kvalifikací:

sobota 11.11. 2017 v 10h

sobota 16.12.2017 v 10h

 

Přihlášení