ERA - Centrum vzdělávání

Vzdělávání dospělých v oblasti péče o tělo

Jak na poškozené a dehydrované nehty?

Nehty, zvláště na rukou, jsou naší vizitkou a je nezbytné věnovat jim dostatečnou pozornost při ošetření. Zdravé nehty jsou velmi pevné, průhledné a lesklé. Plní dokonale svou funkci, a to je ochrana konečných článků našich prstů před vnějšími vlivy.

  

Onemocnění nehtů je vždy velmi zdlouhavé a příznaky jsou patrné až po delší době. Můžeme se setkat se suchými, lámavými nebo třepivými nehty. Nehty také můžou být dehydrované, a nebo napadené různorodými chorobami, jako je např. onychomykóza. V případě, že jsou nehty nemocné, často dochází k jejich deformaci, rýhování nebo změně barvy. To vše by nás mělo upozornit, že není něco v pořádku.

 

Pokud se nám zdají nehty nezdravé, měli bychom si položit základní otázku: „Co dělám špatně při mé péči o nehty?“

 

Mnohdy za poškození nehtů může nešetrné zacházení nebo vystavování nehtů rizikovým faktorům. Používání saponátů a agresivních čisticích prostředků vede k vysušování a lámavosti nehtů. Špatná hygiena rukou pak může vést k plísňovým a jiným chorobám. Špatný stav nehtu je také závislý na věku. Věkem se totiž nehty stávají méně odolnými vůči vnějším vlivům.

 

Správná péče o nehty na rukou je základ a vždy je důležité poradit se s odborníkem, jako je např. manikérka. Základem terapie je dostatečný přísun vitamínů skupiny B formou tablet. Tyto vitamíny dodávají nehtům sílu a vyživují nehtové lůžko. Dalším důležitým potravinovým doplňkem by měl být vápník, který zaručí pevnost nehtu.

 

Co se týče zevní péče o nehty, nesmíme zapomínat na nehtové olejíčky, zábaly a masky na ruce. To vše dodává našim nehtům dostatečnou vlhkost a pružnost. Měli bychom se vyvarovat častému používání laků na nehty, které mnohdy způsobují změnu barvy a pevnosti nehtu.
 

 

Více o péči o ruce se dozvíte na našem rekvalifikčním kurzu nebo na doškolovacích kurzech ERA centra vzdělávání.

 

Produkty pro správnou péči o ruce najdete na našem eshopu www.profiprodukty.cz

 

Přihlášení

 

Přihlášení