Aromaterapeut

Kvalifikace aromaterapeut Vás připraví pro práci v relaxačních a rekondičních službách. Aromaterapeut poskytuje klientovi relaxační procedúry ke zlepšení jeho fyzické, emocionální a duševní pohody. Aromaterapeut ovládá aromamasáže těla s použitím vonných rostlinných esencí, které vybírá podle požadovaného účinku.

MOŽNOST PROPLACENÍ ÚŘADEM PRÁCE.

Po úspěšném ukončení kurzu obdržíte Osvědčení o profesní kvalifikaci a také europass- tedy doklad o ukončení vzdělávacího programu, který je platný v rámci celé EU.

Termín zahájení

1 červen 2024
Aromaterapeut kvalifikační kurz

Profesní kvalifikace Aromaterapeut je vhodná jako rozšíření odborné působnosti pro všechny fyzioterapeuty, maséry, kosmetičky a další pracovníky v osobních službách.

Kvalifikaci Aromaterapeut může absolvovat i naprostý laik, kurz zahrnuje výuku aromamasáže spojenou s naukou o rostlinách, silicích, míchání vonných směsí a jejich možnosti aplikace v praxi. Aromaterapeutická masáž je relaxační typ masáže, který pomáhá klientovi v psychickém i fyzickém uvolnění a přináší energii a úlevu. tahy masáže působí na celé tělo, masírují se záda, trapéz, horní a dolní končetiny, obličej.

Kurz nepodléhá hodinové dotaci, má úroveň třístupňového vzdělání, osvědčení o absolvování tedy odpovídá úrovni středního učiliště. 

Profesní kvalifikaci Aromaterapeut nabízí pouze naše vzdělávací zařízení, ve spolupráci s druhou autorizovanou osobou ve zkušební komisi.

Obsah kurzu:

1. blok výuky: druhy éterických olejů, lékopisné účinky, éterické směsi, volba kompozic podle zdravotního stavu klienta, vstupní kartotéka, příprava pracoviště a klienta na aromamasáž těla, možnosti a provedení, účinky.

2. blok výuky: základy anatomie těla, zásady při používání bylinných a éterických směsí, volba olejů na akutní i chronické problémy, možné alergie a nežádoucí účinky, skladování, objednávání.

3. blok výuky: praktický nácvik aromamasáží těla, harmonizace fyzického a psychického stavu pomocí esencí a bylin, skladování a trvanlivost, možnost uplatnění v aromaterapeutické praxi, kazuistika.

4.blok výuky: prohlubování dovedností, míchání silic podle konkrétních požadavků, kazuistika, aromamasáž.

5.blok výuky: prohlubování dovedností, esenciální oleje v denní praxi, míchání silic do gelů, olejů a masťových základů, skladování a možnosti aplikace.

Pro potvrzení nástupního termínu je nutné uhradit rezervační zálohu 1.000,-Kč. Záloha bude odečtena z celkové ceny kurzu. Tato záloha je nevratná. Pokud se nedostavíte na zahájení kurzu, záloha bude přesunuta na jiný nástupní termín; tuto možnost můžete využít tři měsíce po úhradě.

Výuka probíhá od nástupu na kurz každou sobotu nebo neděli, od 10-17h. Přesný časový rozvrh domlouváme na první hodině kurzu.

  • Další možnost je přihlásit se rovnou k závěrečné zkoušce kvalifikace Aromaterapeut- vhodné pro všechny, kteří ovládají aromamasáže těla a mají znalosti z oboru používání éterických olejů a míchání směsí.

      

Zájem o kurz

Kurz
Jméno a příjmení
Email *
Telefon *
Souhlas s podmínkami *

Souhlas  se zpracováním osobních údajů

Kurz
Jméno a příjmení
Email *
Telefon *
Souhlas s podmínkami *

Souhlas  se zpracováním osobních údajů

V případě, že jste již vybrali a chcete se přímo přihlásit do tohoto kurzu, stačí jen kliknout na přihlášku a následně vyplnit.